Design Council

AKCE PROBĚHLY 26. LEDNA 2016 V PRAZE A KARLOVÝCH VARECH

 

PRAHU NAVŠTÍVIL BRITSKÝ DESIGN COUNCIL!
Jedno z nejefektivnějších design center na světě při své návštěvě Prahy a Karlovarského regionu prozradilo, jak ve spolupráci s designéry, státní správou a firmami dostává design do praxe. Přednášet přijel expert Jonathan Ball.

 

DESIGN V NAŠÍ MYSLI
Design je módní slovo. Prorůstá do všech sfér našeho života, pracují s ním firmy, reklamní agentury, státní i regionální organizace, neziskovky i domácnosti. Zkrátka a dobře, design ovládl naši mysl.

Co ale udělat pro to, aby také ovládl způsob naší práce? Jak nastavit sebe, svůj tým nebo celou firmu tak, aby kreativita byla přirozenou součástí vašich projektů?

 

DEMOCRATISING INNOVATION
Design Council tento proces nazývá „Democratising Innovation“. Na pražské přednášce zaznělo jak používat Design Thinking tak, aby každý věděl, jak aktivně přispívat ke kreativitě, designu a inovacím v rámci pracovního týmu nebo celé firmy, a jak k tomu má být motivován. Akce byla pořádána v rámci projektu 
Design for Europe.

 

JONATHAN BALL
Jonathan Ball, jeden ze společníků Design Councilu, působí v oblasti implementace designu, který je zaměřen na potřeby člověka a který pomáhá organizacím a firmám dosáhnout nového stupně inovace. V britském design centru působí jako programový stratég, stará se o portfolio společností,  podílí se na výzkumu a službách pro veřejné instituce. Vedle Design Councilu Jonathan také působí jako programový ředitel a vedoucí instruktor v Institutu LUMA v Pittsburghu (USA). Účastnil se rovněž prvního klientsky zaměřeného evropského programu Innovation by Design.

 

PŘEDNÁŠKA
DESIGN THINKING V PRAXI/JAK OSLOVIT FIRMU DESIGNEM?
Přednáška proběhla v úterý 26.1.2016 v 18:30 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

 

WORKSHOP

KREATIVNÍ REGION – KARLOVARSKÝ KRAJ
Workshop zaměřený na rozvoj kreativity v Karlovarském kraji, který byl pořádán ve spolupráci s karlovarskou organizací PROTEBElive se uskutečnil 26.1.2016 v sídle firmy Bohemia Lignum v Dalovicích od 9:00 do 15:30.

 

FOTOREPORT Z PŘEDNÁŠKY (autor: Jan Hromádko)

FOTOREPORT Z WORKSHOPU (Aleksandra Chytrá)